Баба Марта бързала … мартеници вързала … на 27 февруари 2026 г.
По случай наближаващия 1 март, в детска градина № 6 „Слънце“, пак получиха за подарък мартенички от РИМ-Монтана. Така беше изпълнено обещанието, дадено през миналата година от музейната Баба Марта. Отново, музейният педагог инж. Аксения Горанова и Гергана Георгиева – уредник в отдел „Етнография“ бяха посрещнати много радушно от малките палавници. Дошлата от музея Баба Марта окичи, с изработените под нейното вещо ръководство мартеници, децата в пет групи: първа група „Плодчета“, втора група „Мечо Пух“ и „Снежанка“, трета група „Звездички“ и четвърта група „Мики Маус“. По вече утвърдена традиция, гостите от музея бяха поздравени с тематични песнички и стихчета, изпълнени с огромно желание и ентусиазъм от малчуганите.