,,Да чуем тишината“ в Художествена галерия ,,Кирил Петров“
На 23 май 2026 г. в Европейската нощ на музеите в Художествена галерия „Кирил Петров“ – Монтана, бе открита изложбата „Да чуем тишината“ с автор Димитър Гоцак. В изложбата са представени 15 броя скулптури и 28 броя живописни платна, които са създадени през последните няколко години.
Димитър Гоцак е познат на монтанския регион с паметниците, които е създал през годините. Това са паметник на Петър Богдан в Чипровци, паметникът на Васил Левски в Берковица, участва по изграждането на лъва върху паметникa на загиналите във войните в Монтана и др. От 2010 е член на СБХ, секция „Керамика“.
Картините, които са изложени, показват творческите търсения на автора в областта на цвета и формата. При него въздействието в картината е водещо, ескизният вид на изображението носи по-силни внушения и драматизъм.
Тази изложба е втора за автора в Художествена галерия „Кирил Петров“ и може да бъде разгледана до 27.06.2026 г., включително, с работно време на галерията в дните от понеделник до събота, в часовете от 08:00 ч. до 17:00 ч.
Очакваме Ви!